Październik z szansą na dotacje unijne dla przedsiębiorców!

Dla mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorców w październiku dedykowane są cztery konkursy z tzw. szybkiej ścieżki, które obejmują:

 

W zakresie podnoszenia innowacyjności firm prowadzony jest konkurs „Badania na rynek” w trzech obszarach:

Jednostki samorządu terytorialnego mogą poprawić jakość życia mieszkańców, dzięki

CYFRYZACJI  → Publiczny internet dla każdego

REWITALIZACJI → remonty placów, dróg, rozbudowa infrastruktury kulturalnej, zwiększanie przestrzeni zielonych w 5 województwach:

 

Nowa oferta środków unijnych

We wrześniu rozpoczęły się kolejne nabory wniosków z programów regionalnych i krajowych, z których większość kierowana jest do przedsiębiorstw.

Przedsiębiorstwa mikro, małe, średnie i duże mogą pozyskać fundusze unijne w ramach konkursów z tzw. szybkiej ścieżki (przyspieszona ocena wniosków) na projekty obejmujące badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe lub same prace rozwojowe.

Informacje o konkursach:

 

Jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne oraz podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego do 27 września mogą składać wnioski dotyczące budowy infrastruktury do selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Szczegóły konkursu: http://poiis.nfosigw.gov.pl/skorzystaj-z-programu/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/punkty-selektywnego-zbierania-odpadow-komunalnych/art,44,viii-nabor-dla-dzialania-2-2-poiis-2014-2020.html

Zachęcamy do składania wniosków!

Perspektywa 2014-2020 – nabory nadal trwają

Dzięki dotacjom pozyskiwanym przez naszą firmę w perspektywie finansowej na lata 2014­­­‑2020 zrealizowane zostały liczne inwestycje i przedsięwzięcia. Europejskie fundusze strukturalne i inwestycyjne w tejże perspektywie skupiają się głównie na inwestycjach w rozwój gospodarczy i wzrost zatrudnienia, stąd projekty dedykowane m.in. innowacyjności.

Wraz z rokiem 2020 perspektywa finansowa na lata 2014-2020 dobiegnie końca. Mimo krótkiego okresu do jej zakończenia, wciąż realizowana jest szeroka gama konkursów, spośród których wiele dedykowanych jest przedsiębiorcom oraz jednostkom samorządu terytorialnego. Trwające obecnie nabory wniosków dla przedsiębiorców skupiają się w szczególnym stopniu na następujących obszarach:

  • badania i rozwój,
  • innowacje,
  • internacjonalizacja.

Dodatkowo jednostki samorządu terytorialnego przystąpić mogą do konkursów związanych z obszarem:

  • efektywność energetyczna.

Nabory wniosków wciąż trwają! Zachęcamy do kontaktu z nami oraz do zapoznania się z kalendarzem konkursów i przystąpienia do realizacji wniosku.

Poszukujemy pracownika!

Poszukujemy kandydata na stanowisko Specjalisty ds. przygotowania projektów unijnych. Zakres obowiązków na stanowisku obejmuje przygotowywanie części opisowej dokumentacji projektowej: głównie projekty dla JST, jak i również innego typu (MŚP). Preferowane doświadczenie w zakresie przygotowania projektów inwestycyjnych i rozwojowych. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji (CV oraz krótki opis doświadczeń w ww. zakresie) na adres: biuro@faberconsulting.com.

Faber Consulting Polska

Bionitec – spółka technologiczna z obszaru ochrony środowiska

Zespół Faber Consulting od lat zaangażowany jest w rozwój start upów i innowacji. Jednym z przykładów skutecznego rozwoju wspieranej przez nas firmy z obszaru innowacji jest Bionitec. To spółka technologiczna z branży ochrony środowiska. Oferuje ona inteligentne, rozproszone stacje monitoringu czystości wody w oparciu o organizmy żywe (małże). Nasz zespół przeprowadził skuteczną komercjalizację spółki. Wspieramy przedsiębiorstwa na każdym polu i etapie rozwoju, a naszą rolę można najkrócej określić jako business development. Opracowany przez nas audyt i strategia wzornicza przedsiębiorstwa przyczyniły się do stworzenia jego kreacji marketingowej i tożsamości wizerunkowej.

Bionitec

Lactopharm – spółka z dziedziny biotechnologii

Zespół Faber Consulting aktywnie wspiera nowe koncepcje biznesowe i technologiczne. Jednym z przykładów może być Lactopharm- spółka technologiczna działającą na obszarze biotechnologii. Spółka wytworzyła i opatentowała specyficzny szczep bakteryjny, z powodzeniem minimalizujący konieczność stosowania antybiotyków w hodowli drobiu. Dzięki opracowanemu przez nas audytowi oraz strategii wzorniczej, możliwe było wdrożenie wspomnianego produktu, a także wzrost innowacyjności tej biotechnologicznej spółki. Naszym największym sukcesem jest skuteczna internacjonalizacja Spółki. W Zespole FC od lat pracują doświadczeni eksperci, co znacząco wpływa na jakość świadczonych przez nas usług oraz ich szeroki zakres w branży doradztwa unijnego.

lactopharm logo

 

Naturlen – Polski opatrunek z naturalnego lnu

Jednym z przedsiębiorstw objętych wsparciem Zespołu Faber Consulting to Naturlen. Jest to spółka działająca na obszarach takich jak: medycyna, kosmetyki, zdrowie. Oferuje ona produkt w postaci innowacyjnych opatrunków lnianych o fenomenalnych właściwościach, wspierających gojenie trudnych ran, takich jak owrzodzenia, odleżyny, stopa cukrzycowa i inne. Produkty marki są obecnie dostępne zarówno na rynku, jak i w sprzedaży pilotażowej.

Zespół Faber Consulting opracował dla tego przedsiębiorstwa zarówno audyt, jak i strategię wzorniczą, przyczyniając się do wzrostu jego innowacyjności. Pierwszy z etapów, czyli przeprowadzenie audytu wzorniczego, umożliwił dokładną analizę potrzeb przedsiębiorstwa, a także jego potencjału rynkowego. W efekcie, przedsięwzięcie to umożliwiło rozwój marki oraz wzrost jej konkurencyjności na rynku, a także wdrożenie nowego produktu w postaci  innowacyjnych opatrunków.

Szczegółowe informacje o marce Naturlen dostępne są na stronie internetowej naturlen.eu.

naturlen

 

Termissa – Kosmetyki na bazie wody geotermalnej z Podhala

Nasz Zespół od lat zaangażowany jest we wspieranie nowych koncepcji biznesowych i technologicznych. Kompleksowo wspieramy doradczo firmy i koncepty biznesowe typu start up naszych Klientów – od pozyskiwania finansowania i business development, poprzez kreacje marketingowe i tożsamość wizerunkową, na wprowadzeniu na rynek kończąc.

Jednym z przedsiębiorstw start up wspieranych przez naszą firmę  jest marka Termissa. Oferuje ona innowacyjne, naturalne kosmetyki na bazie wody geotermalnej z Podhala. Linia ekologicznych dermokosmetyków wzbogacona została o rewelacyjną, polską wodę geotermalną, zawierającą bogactwo składników mineralnych o udowodnionych właściwościach pielęgnacyjnych i leczniczych. Produkty marki dostępne są na rynku i w sprzedaży, oferowane między innymi przez sieć drogerii Hebe. Więcej informacji o Termissie znajdziecie Państwo na stronie internetowej termissa.eu.

termissa

Tel-Aviv

Konferencja w Izraelskim Instytucie Eksportu

W poszukiwaniu nowych rynków i możliwości, na zaproszenie naszego Partnera, firmy Pro Tech, odwiedziliśmy Tel Aviv. Poza udziałem w konferencji w Izraelskim Instytucie Eksportu, poświęconej rynkowi polskiemu i funduszom unijnym dla izraelskiego biznesu, zainteresowanego transferem technologii do Polski, odwiedziliśmy wiele instytucji tutejszego ekosystemu innowacji, rozmawialiśmy z dziesiątkami start upów. Wiele doświadczeń i szans. Z Pro Tech oferujemy Klientom polskim i izraelskim usługę typu „ONE STOP SHOP”. Twoja firma chce wejść na rynek Izraela? Poszukujesz Partnera? Zainteresowany akwizycją? Poszukujesz technologii lub benchmarku? Jesteśmy gotowi na każde wyzwanie, zapraszamy do nas. Wkrótce więcej o izraelskim modelu wsparcia innowacji i naszej konferencji!

okladka2

Od zalążka do biznesu

Zapraszamy do lektury: o tym jak przejść od pomysłu do odnoszącego sukcesy biznesu i na co szczególnie zwracać uwagę po drodze. Nasz artykuł w magazynie Fundusze Europejskie, autorstwa pana prezesa Roberta Łapacza.

FE nr 2-2017-28 FE nr 2-2017-29 FE nr 2-2017-30