Bionitec – spółka technologiczna z obszaru ochrony środowiska

Zespół Faber Consulting od lat zaangażowany jest w rozwój start upów i innowacji. Jednym z przykładów skutecznego rozwoju wspieranej przez nas firmy z obszaru innowacji jest Bionitec. To spółka technologiczna z branży ochrony środowiska. Oferuje ona inteligentne, rozproszone stacje monitoringu czystości wody w oparciu o organizmy żywe (małże). Nasz zespół przeprowadził skuteczną komercjalizację spółki. Wspieramy przedsiębiorstwa na każdym polu i etapie rozwoju, a naszą rolę można najkrócej określić jako business development. Opracowany przez nas audyt i strategia wzornicza przedsiębiorstwa przyczyniły się do stworzenia jego kreacji marketingowej i tożsamości wizerunkowej.

Bionitec

Lactopharm – spółka z dziedziny biotechnologii

Zespół Faber Consulting aktywnie wspiera nowe koncepcje biznesowe i technologiczne. Jednym z przykładów może być Lactopharm- spółka technologiczna działającą na obszarze biotechnologii. Spółka wytworzyła i opatentowała specyficzny szczep bakteryjny, z powodzeniem minimalizujący konieczność stosowania antybiotyków w hodowli drobiu. Dzięki opracowanemu przez nas audytowi oraz strategii wzorniczej, możliwe było wdrożenie wspomnianego produktu, a także wzrost innowacyjności tej biotechnologicznej spółki. Naszym największym sukcesem jest skuteczna internacjonalizacja Spółki. W Zespole FC od lat pracują doświadczeni eksperci, co znacząco wpływa na jakość świadczonych przez nas usług oraz ich szeroki zakres w branży doradztwa unijnego.

lactopharm logo

 

Naturlen – Polski opatrunek z naturalnego lnu

Jednym z przedsiębiorstw objętych wsparciem Zespołu Faber Consulting to Naturlen. Jest to spółka działająca na obszarach takich jak: medycyna, kosmetyki, zdrowie. Oferuje ona produkt w postaci innowacyjnych opatrunków lnianych o fenomenalnych właściwościach, wspierających gojenie trudnych ran, takich jak owrzodzenia, odleżyny, stopa cukrzycowa i inne. Produkty marki są obecnie dostępne zarówno na rynku, jak i w sprzedaży pilotażowej.

Zespół Faber Consulting opracował dla tego przedsiębiorstwa zarówno audyt, jak i strategię wzorniczą, przyczyniając się do wzrostu jego innowacyjności. Pierwszy z etapów, czyli przeprowadzenie audytu wzorniczego, umożliwił dokładną analizę potrzeb przedsiębiorstwa, a także jego potencjału rynkowego. W efekcie, przedsięwzięcie to umożliwiło rozwój marki oraz wzrost jej konkurencyjności na rynku, a także wdrożenie nowego produktu w postaci  innowacyjnych opatrunków.

Szczegółowe informacje o marce Naturlen dostępne są na stronie internetowej naturlen.eu.

naturlen

 

Termissa – Kosmetyki na bazie wody geotermalnej z Podhala

Nasz Zespół od lat zaangażowany jest we wspieranie nowych koncepcji biznesowych i technologicznych. Kompleksowo wspieramy doradczo firmy i koncepty biznesowe typu start up naszych Klientów – od pozyskiwania finansowania i business development, poprzez kreacje marketingowe i tożsamość wizerunkową, na wprowadzeniu na rynek kończąc.

Jednym z przedsiębiorstw start up wspieranych przez naszą firmę  jest marka Termissa. Oferuje ona innowacyjne, naturalne kosmetyki na bazie wody geotermalnej z Podhala. Linia ekologicznych dermokosmetyków wzbogacona została o rewelacyjną, polską wodę geotermalną, zawierającą bogactwo składników mineralnych o udowodnionych właściwościach pielęgnacyjnych i leczniczych. Produkty marki dostępne są na rynku i w sprzedaży, oferowane między innymi przez sieć drogerii Hebe. Więcej informacji o Termissie znajdziecie Państwo na stronie internetowej termissa.eu.

termissa

Tel-Aviv

Konferencja w Izraelskim Instytucie Eksportu

W poszukiwaniu nowych rynków i możliwości, na zaproszenie naszego Partnera, firmy Pro Tech, odwiedziliśmy Tel Aviv. Poza udziałem w konferencji w Izraelskim Instytucie Eksportu, poświęconej rynkowi polskiemu i funduszom unijnym dla izraelskiego biznesu, zainteresowanego transferem technologii do Polski, odwiedziliśmy wiele instytucji tutejszego ekosystemu innowacji, rozmawialiśmy z dziesiątkami start upów. Wiele doświadczeń i szans. Z Pro Tech oferujemy Klientom polskim i izraelskim usługę typu „ONE STOP SHOP”. Twoja firma chce wejść na rynek Izraela? Poszukujesz Partnera? Zainteresowany akwizycją? Poszukujesz technologii lub benchmarku? Jesteśmy gotowi na każde wyzwanie, zapraszamy do nas. Wkrótce więcej o izraelskim modelu wsparcia innowacji i naszej konferencji!

okladka2

Od zalążka do biznesu

Zapraszamy do lektury: o tym jak przejść od pomysłu do odnoszącego sukcesy biznesu i na co szczególnie zwracać uwagę po drodze. Nasz artykuł w magazynie Fundusze Europejskie, autorstwa pana prezesa Roberta Łapacza.

FE nr 2-2017-28 FE nr 2-2017-29 FE nr 2-2017-30

TARR

Debata w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

W czwartek, 2 marca wzięliśmy udział w „debacie przy śniadaniu – o potrzebie i sposobie wsparcia  firm innowacyjnych”, która odbyła się w siedzibie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.  Wspólnie z prężnymi MŚP z regionu rozmawialiśmy o problemach i wyzwaniach dotychczasowego wydatkowania środków publicznych w obszarze innowacji. Wnioski z dyskusji posłużą Ministerstwu Rozwoju do lepszego zdefiniowania instrumentów wsparcia pozwalających w najbliższej przyszłości na wzmocnienie  skuteczności firm  w aplikowaniu o fundusze dostępne w ramach m.in. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

debata przy śniadaniu

Inauguracja foto

Inauguracja prac Parlamentarnego Zespołu do spraw Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego

Przedwczoraj, 24.01.2017 w Sejmie, nasz przedstawiciel, Prezes Zarządu Robert Łapacz, wziął udział w inauguracyjnym spotkaniu Parlamentarnego Zespołu do spraw Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego, otwierającym projekt „Spirit – Human – Technology”, który ma za zadanie promować dialog i współpracę dla rozwoju ekonomicznego. Adresatami projektu są inicjatywy, społeczeństwa i biznesy kręgu kulturowego „ludów Księgi”, a więc chrześcijaństwa, islamu i judaizmu. Koncepcja ma promować tradycję tolerancji i wielokulturowości, oparte na poszanowaniu odmienności i zrozumieniu, a modelem jest tradycja I Rzeczpospolitej. Brzmi wzniośle i abstrakcyjnie, ale proszę uwierzyć – projekt ma ogromne znaczenie praktyczne. Faber Consulting wspiera inicjatywę, zamierzamy zaangażować się w ekspertyzę, dotyczącą potencjału współpracy z krajami arabskimi i islamskimi w zakresie innowacji, transferu technologii i finansowania start-upów technologicznych. Pierwsze wrażenia – znakomite, o czym świadczy ciepłe przyjęcie korpusu dyplomatycznego, jakże bogato reprezentowanego na spotkaniu.

Inauguracja 1 Inauguracja 2 Inauguracja 3

PFR

Spotkanie informacyjne PFR Starter FIZ

Dnia 18.01.2017 r. w Budynku Centrum Bankowo-Finansowego w Warszawie PFR Ventures zorganizowało  spotkanie informacyjne w ramach uruchomionego pierwszego funduszu – PFR Starter FIZ, na którym nie zabrakło reprezentacji FCP.

Na spotkaniu omawiane były najczęstsze pytania składane poprzez formularz kontaktowy dotyczące ogłoszonych dnia 30.12.2016 r. zasad naboru pośredników finansowych w ramach funduszu PFR Starter FIZ oraz pytania uczestników spotkania.

spotkanie PFR Starter FIZ 1  spotkanie PFR Starter FIZ 2 spotkanie PFR Starter FIZ 3  spotkanie PFR Starter FIZ 4 spotkanie PFR Starter FIZ 5  spotkanie PFR Starter FIZ 6

Prezydent Duda w Izraelu

Prezydent Duda z wizytą w Izraelu

Prezydent RP w Izraelu. Oficjalna wizyta. Wśród tematów transfer technologii i rozwój innowacji.

Nasza firma nie wykorzystuje koniunktury we wzajemnych relacjach z biznesem izraelskim. My ją współtworzymy i antycypujemy. W 2015 roku rozpoczęliśmy z naszymi izraelskimi Partnerami i Przyjaciółmi projekt współpracy w zakresie komercjalizacji innowacji i transferu technologii, który wtedy, roboczo nazywaliśmy Polish-Israeli VC „Food Chain”. Dzisiaj projekt materializuje się w postaci funduszu seedowego POLIN/ Polish-Israeli Innovation Fund. Brawo Panie Prezydencie, liczymy na wsparcie tego typu inicjatyw!

Czytaj więcej